Nahlásenie poruchy

závod Košice

055/7952 420

E-služby vodárne

Prihlásenie

Svetový deň vody 2019

Svetový deň vody s VVS, a.s. 2019

22. marca si už tradične pripomíname dôležitý sviatok. Nielen u nás na Slovensku. Práve tento deň bol vyhlásený na celom svete za Svetový deň vody. Stalo sa tak v roku 1992 v Rio de Janeiro a toto rozhodnutie schválilo Valné zhromaždenie OSN. Od roku 1993 si tak celý svet každoročne pripomína dôležitý sviatok vody.

Svetový deň vody má každý rok vlastné posolstvo, ten tohtoročný povýšil vodu na naše ľudské práva: „Voda pre všetkých“. „Ktokoľvek si, kdekoľvek si, voda je tvoje ľudské právo.“ Každé posolstvo smeruje k tomu, aby sme si pripomenuli, že voda je najvzácnejšia surovina, ktorú máme a musíme si ju chrániť. Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s. už tradične organizuje pri príležitosti tohto dňa sériu rôznych aktivít pre verejnosť a pre školy.

Bezplatná analýza vody v ukazovateli dusičnany dňa 22. 3. 2019
Dni otvorených dverí – prehliadka vybraných vodárenských objektov pre školy v dňoch 28. - 29. 3.  a 1.4. 2019
Špeciálne vydanie časopisov Vodník a Vodníček
Súťaž pre školákov a verejnosť
XIV. ročník konferencie „Kvalita vody vo VVS, a.s.“

Bezplatná analýza vody v ukazovateli  dusičnany 22. marca
Rozbory  sa budú aj tento rok vykonávať v zákazníckych centrách jednotlivých závodov VVS, a.s.. Otestovať si svoju vodu bude môcť verejnosť v piatok, v čase od 7.00 do 13. 00 hod.. Stačí priniesť na zákaznícke centrum vzorku vody v čistej, uzavretej sklenenej alebo PET fľaši s minimálnym množstvom 0,3 l. Výsledky rozboru budú zákazníkom oznámené hneď na mieste. Jedna fyzická osoba si môže nechať zanalyzovať max. 3 vzorky vody.

V prípade záujmu o hromadnú analýzu (organizovanú pre väčší počet záujemcov starostom obce) je potrebné dohodnúť si termín vopred telefonicky na čísle: 055/7924 519.

Zoznam zákazníckych centier (kliknite)


DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ
Brány vybraných vodárenských objektov pre školy budú otvorené v termíne 28. - 29. marca a 1. apríla 2019. V ponuke sú aj s odborným výkladom pre organizované skupiny zo základných či stredných škôl prehliadky úpravní vôd (ÚV), čistiarní odpadových vôd (ČOV), chemických laboratórií či Environmentálneho vodárenského vzdelávacieho zariadenia v Michalovciach.

Je potrebné, aby školy poslali na adresy príslušných objektov vopred presný zoznam osôb, ktoré sa na exkurzii zúčastnia. Pre všetkých účastníkov prehliadok VVS, a.s. pripravila atraktívne darčeky.

 

SÚŤAŽE  PRE DETI ZŠ v časopise Vodníček 
Vodníček: Hraj o BOMBA ceny: Pre celú triedu / Pre teba

Vodárenský zdroj a my

Každé ráno, keď vstanete, vaša prvá návšteva určite smeruje k hygiene. Najskôr asi splachujete, potom púšťate vodu z vodovodu, aby ste si pretreli oči, umyli zuby... a uhasili smäd. Premýšľali ste už, odkiaľ sa tá voda vo vašom vodovode berie? Koľko metrov, kilometrov putuje cez múry vášho domova, cez lúku, popri ceste. A kde sa vôbec začína jej putovanie?

Viete, čo je zdrojom vody? Skúste si to naštudovať. Tohtoročná vodníčkovská úloha pre vás bude aj o vedomostiach, aj o kreativite.

Štatút súťaže < kliknite sem

 

VODNÍK A VODNÍČEK
Získajte viac informácií o kvalite vody, správnom pitnom režime aj tento rok v časopise Vodník a v detskej verzii Vodníček. Oba skvelé časopisy ponúkajú okrem zaujímavých informácií o vode aj množstvo zábavných a interaktívnych rubrík, súťaže, ale aj rozhovory so známymi osobnosťami. Nájdete ich vo všetkých zákazníckych centrách a ako prílohu denníka Nový Čas východ 13. a 14. marca 2019.